Маркетингові війни

Spread the love

Одна з must-read книг, не тільки для маркетологів, а й взагалі для всіх представників сучасної цивілізації.
Траут і Райс на момент написання книги працювали в рекламному агентстві, але згодом сконцентрувалися саме на стратегії і, зокрема, маркетингової стратегії, закрили своє агентсво і зараз успішно працюють в “стратегічному консалтингу”, так би я назвав цю область. Їх досвід величезний, і величезна заслуга авторів, що вони поділилися ним у своїй книзі “Маркетингові війни”.

Основний принцип книги – маркетингові стратегії = військові стратегії. Атака, захист, фланги, партизани – це все маркетинг.
Крім виразної подачі матеріалу, сподобалося ще те, що Траут зумів зацікавити – показуючи різні приклади з історії всім нам відомих брендів.

Після книги починаєш інакше думати і дивитися на світ бізнесу під іншим кутом. Книга написана в далекому вже 1986 році, але якщо ви застосуєте закладені Траутом принципи і правила зараз, то зможете з легкістю зрозуміти, чому та чи інша корпорація знаходиться на своєму місці. І хто в найближчому часі розориться, чий продукт здохне і хто стане Лідером в тій чи іншій галузі.

Автори змогли вплинути на концепції мислення, тобто змогли пояснити через принципи військової стратегії великого прусського генерала Карла фон Клаузевіца закони військового маркетингу. Величезним плюсом є можливість застосування перерахованих 12 принципів ведення маркетингової війни (наступальної, оборонної, флангової, партизанської) в реальному житті, коли потрібно продумати будь-якого роду свою стратегічну поведінку в умовах життєвої конкуренції.

Попри те, що книзі описано маркетингові війни між компаніями до 1986 року, багато з них продовжуються і сьогодні.

Pepsi  кілька місяців тому запустила в мережу картинку з надписом: “Ми бажаємо Вам страшного Хелловіна”. На відповідь Coca-cola не прийшлось довго чекати – та ж картинка, але вже з надписом: “Кожен хоче бути героєм.1186807

У своїх промо Coca – Cola традиційно робить ставку на сімейні цінності та застосування “милих” образів (маскот ведмедики, Санта Клаус). У свою чергу, Pepsi виступає більш агресивно, з акцентом на молодь та сучасність. Саме звідси пішов вислів “покоління пепсі.”

Чудова книга – 10 з 10.