Перехожі. Південно-Східна Азія
Враховуючи моє захоплення Азією – цю книгу я просто чекав. Незвичний формат – книга складається з постів на фб, мабуть це формат майбутнього.
У книзі автор описує перехожих і свої враження від п’яти країн – Лаосу, Таїланду, В’єтнаму, Малайзії та Сінгапуру. Обіцяють, що в 2017-му буде друга частина вражень від його подорожі Азією.
Людям, які не знайшли себе, погано скрізь, а тим, що знайшли, – скрізь добре
Завжди була мода на подорожі, але в цифрову епоху – це все спопсилось. Попсові точки, які потім потрапляють в інста, насичені торгашами, які прагнуть заробити на наївних туристах. Будь-які продажі – це бізнес який включає витрати на маркетинг. Ось ми і потрапили в закритий цикл – коли ти потрапляєш в розпіарені точки, кінцевою метою яких є заробляння грошей на туристах. І в 97 % випадків – ці точки зовсім не характеризують дану локацію і людей.
Тексти, картини, пісні, фільми і пам’ятники дають неоціненно багато – але менше за тих, що поруч
Автор вирішив, що відчути дух локації можна тільки живучи життям типового жителя, спілкуючись з простими людьми. Люди, яких ми зустрічаємо, насправді несуть значно більше, ніж місця насичені туристами – звідти і назва – перехожі.
Тонкощі менталітету можна осягнути лише коли спілкуєшся з місцевим незаангажованих населенням.
Тайці завжди кажуть “май пен рай!”, що означає “не хвилюйтесь, все буде гаразд!”, що б не сталося
Цікаві факти та цитати:
В Сингапурі таксистів відбирають після іспитів на ерудованість та вимагають знання мов і навичок провідників там зрозуміли, що часто таксист – це перша людина після митника і прикордонника, яку зустрічає іноземець
Ніколи б не подумав, що така популярна в мої шкількі часи “мівіна” насправді заснована в’єтнамцями 🙂
У дев’яностих у Харкові було досить багато В’єтнамських студентів. 8-го серпня 1993 року вони заснували компанію “Техноком”. 1995-го вони найняли тридцять п’ять працівників і почали випускати тоді ще нікому не відомий продукт “Мівіна”. Мі – це вермішель В’єтнамською і китайською. Він – В’єтнам
В кожної людини є своя історія, завжди цікаво подивитись на інший бік медалі будь-якої місцевості. Прихована і справжня мета подорожей – знайти себе. Однозначно рекомендую книгу – моя оцінка 10 з 10.
Same same,but different -дуже популярна фраза в Азії. Друкують її на футболках де “сейм сейм” – на грудях, а “діфферент” -на спині